Po 19 miesiącach „zabezpieczają” szczątki: Początek budowy drewnianej wiaty nad wrakiem Tu-154M…

Władze Smoleńska wspólnie z Ministerstwem Obrony Rosji rozpoczęły budowę wiaty ochraniającej wrak polskiego Tu-154M. Fragmenty samolotu nie mogą być na razie wydane Polsce ze względu na toczące się w Rosji śledztwo w sprawie przyczyn smoleńskiej katastrofy.

Polska wielokrotnie zwracała się do strony rosyjskiej o wydanie fragmentów rozbitej maszyny. Rosjanie jednak tłumaczą, że nie pozwala im na to prawo, bowiem ważne dowody w śledztwie muszą znajdować się w pełnej dyspozycji Komitetu Śledczego aż do zakończenia postępowania. Uznając jednak za słuszne prośby strony polskiej o niedopuszczenie do degradacji fragmentów samolotu podjęto decyzję o jego zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi. Informację tę potwierdzał w ubiegłym tygodniu przebywający w Moskwie Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Obecnie na lotnisku „Siewiernyj” w Smoleńsku kilku żołnierzy miejscowego garnizonu wznosi drewnianą konstrukcję wokół wraku Tupolewa. Prace mają zostać ukończone w ciągu kilku dni. 

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (19 stycznia 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/poczatek-budowy-wiaty-nad-wrakiem-tu-154m | PoczÄ…tek budowy wiaty nad wrakiem Tu-154M

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content