Po 19 miesiącach “zabezpieczają” szczątki: Początek budowy drewnianej wiaty nad wrakiem Tu-154M…

Aktualizacja: 2012-01-19 11:32 am

Władze Smoleńska wspólnie z Ministerstwem Obrony Rosji rozpoczęły budowę wiaty ochraniającej wrak polskiego Tu-154M. Fragmenty samolotu nie mogą być na razie wydane Polsce ze względu na toczące się w Rosji śledztwo w sprawie przyczyn smoleńskiej katastrofy.

Polska wielokrotnie zwracała się do strony rosyjskiej o wydanie fragmentów rozbitej maszyny. Rosjanie jednak tłumaczą, że nie pozwala im na to prawo, bowiem ważne dowody w śledztwie muszą znajdować się w pełnej dyspozycji Komitetu Śledczego aż do zakończenia postępowania. Uznając jednak za słuszne prośby strony polskiej o niedopuszczenie do degradacji fragmentów samolotu podjęto decyzję o jego zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi. Informację tę potwierdzał w ubiegłym tygodniu przebywający w Moskwie Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Obecnie na lotnisku „Siewiernyj” w Smoleńsku kilku żołnierzy miejscowego garnizonu wznosi drewnianą konstrukcję wokół wraku Tupolewa. Prace mają zostać ukończone w ciągu kilku dni. 

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (19 stycznia 2012) -- [Org. tytuł: « PoczÄ…tek budowy wiaty nad wrakiem Tu-154M»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50315 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]