Rosyjskie media milczą ws. ustaleń polskich śledczych

Aktualizacja: 2012-01-16 4:20 pm

Rosyjskie media skąpo informują o dotychczasowych wynikach śledztwa smoleńskiego ogłoszonych na konferencji prasowej w Warszawie przez polską prokuraturę wojskową. Jednak wśród niektórych rosyjskich ekspertów pojawiła się opinia, że Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) powinien powtórnie zbadać przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

W moskiewskiej siedzibie MAK-u telefony odbierają jedynie pracownice sekretariatów. Nie można osobiście skontaktować się ani z szefem komisji technicznej Aleksiejem Morozowem, ani wiceprzewodniczącym Olegiem Jermołowem. Oleg Smirnow – jeden z rosyjskich pilotów, który wielokrotnie wypowiadał się na temat ustaleń komisji technicznej MAK,. przyznał, że ustalenia polskich biegłych wskazujące na brak dowodów obecności generała Andrzeja Błasika w kabinie pilotów Tu-154M wymagają ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. 

W styczniu 2011 roku MAK opublikował raport, z którego wynikało, że Błasik był w kokpicie i jego obecność mogła wywierać presję na załogę. O warszawskiej konferencji prasowej polskich prokuratorów napisała agencja RIA Novosti. Dziennikarze skoncentrowali się na relacji prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z jego niedawnej wizyty w Moskwie. Nie wspomnieli ani słowem o nowych ustaleniach polskich ekspertów. 

IAR/Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50152 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]