W Norwegii nauczą piłkarzy hymnu

Aktualizacja: 2012-01-4 11:10 am

Wiele reprezentacji sportowych przybiera bardzo egzotyczny charakter. Nierzadko więcej w nich naturalizowanych, niż rodzimych sportowców. Nie dziwią zatem sytuacje, gdy niewielka tylko część kadry zna hymn państwowy. Nie chcą do tego dopuścić w Norwegii.

Nowy sekretarz generalny Norweskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział, że każdy piłkarz musi się nauczyć hymnu i śpiewać go przed każdym meczem. Motywuje to w ten sposób: Każdy, kto występuje w reprezentacji, powinien znać i śpiewać hymn państwowy. Zawodnicy muszą reprezentować naród w najlepszy z możliwych sposobów i zrozumieć, że gra z norweską flagą na sercu to ogromne wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Występują bowiem nie dla siebie czy federacji, ale dla całego kraju!

Czy to już „faszyzm”?

MZ

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49416 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]