Tak władza finansuje Agorę. Przeprowadzenie konkursu – 340 tys. złotych, kampania w dodatku do „GW” – 222 tys. złotych

Nie od dziś wiemy, że los Polski bez „Gazety Wyborczej” – tego bezkompromisowego strażnika standardów – byłby marny. „Gazeta” niczym dzielny Sauron obserwuje nasze życie społeczne, polityczne i gospodarcze, i pilnuje, by reguły były przestrzegane. Troublemakerów „GW” karze surowo!

Sama „Gazeta” umie jednak o siebie zadbać. Nakłady prasy lecą na łeb na szyję („Gazety” stosunkowo najszybciej), więc należy szukać każdego grosza.

A sposobów dorobienia jest wiele. Np. można promować akcje organizowane przez władze miasta. Taką akcją była próba zdobycia przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Ostatecznie wygrał Wrocław, ale władze miasta zdołały wydać na promocję kandydatury Warszawy 15 mln złotych – w latach 2008 -2011 r.

Co ciekawe, o tych wydatkach wiemy dlatego, że „Gazeta Stołeczna” skutecznie domagała się ujawnienia szczegółowych tabel z wydatkami – i swego dopięła! I nawet napisała tak:

Rozrzutność, chaos, niekompetencja w podejmowaniu decyzji – do takich wniosków można dojść, analizując, na co miasto wydawało publiczne pieniądze przeznaczone na start Warszawy w konkursie na Europejską Stolicę Kultury.

Ale już o Agorze jako beneficjencie miejskiej szczodrości „Stołeczna” nie wspomniała (prawda, że urocze?). A byłoby o czym:

Organizator Agora S.A.

Konkurs „Wykreuj Warszawę”, propagacja idei ESK 2016

Wykonanie 339 999,99

 

Organizator Agora S.A.

Nazwa zadania przeprowadzenie kampanii promocyjnej pod nazwą „Zrób to w Warszawie Europejskiej Stolicy Kultury 2016” na łamach dodatku do Gazety Wyborczej pt. „Co jest Grane”

Wykonanie 62 000,00

 

Organizator osoba fizyczna

Nazwa zadania Przygotowanie materiałów promocyjnych i informacyjnych o projekcie ESK 2016 w dodatku w Gazecie Wyborczej, organizacja i promocja filmu „Warszawa2016”, organizacja współpracy z Honorowymi Ambasadorami Warszawy ESK 2016, prowadzenia monitoringu działań pro

Wykonanie 32 939,20

 

Organizator Agora S.A.

Nazwa zadania przeprowadzenie kampanii promocyjnej „Zrób to w Warszawie Europejskiej Stolicy Kultury 2016” na łamach w dodatku do Gazety Wyborczej pt. Gazeta co jest grane, oraz na stronie www.zrobtowwarszawie.pl

Wykonanie 222 000,00

 

Organizator Agora S.A.

Nazwa zadania przeprowadzenie kampanii promocyjnej pod nazwą „Zrób to w Warszawie ESK 2016”

Wykonanie 65 190,00

 

W sumie – ponad 712 000 złotych! Tylko w przypadku jednej akcji promocyjnej Warszawy. A o ilu nie wiemy?

Oto „niezależna” „Gazeta Wyborcza”!

Czy podobny mechanizm działa w przypadku seryjnych ataków „GW” na SKOK-i?

Gił

Za: wPolityce.pl (3 stycznia 2012) | http://wpolityce.pl/wydarzenia/20882-tak-wladza-finansuje-agore-przeprowadzenie-konkursu-340-tys-zlotych-kampania-w-dodatku-do-gw-222-tys-zlotych | Tak władza finansuje Agorę. Przeprowadzenie konkursu - 340 tys. złotych, kampania w dodatku do "GW" - 222 tys. złotych!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content