Aktualizacja strony została wstrzymana

Niezwykłe plakaty powitalne na lotniskach Ghany

Szczęśliwy kraj! Mieszkańcy Ghany nie muszą przejmować się  wszechobecną w Europie poprawnością polityczną. Udowadniają to plakaty powitalne na tamtejszych lotniskach, najpewniej inspirowane chęcią wyraźenia solidarności z broniącym tożsamości kraju prezydentem. 

Turystów przylatujących do Ghany witają rozklejone na lotniskach bannery z wielkim napisem WITAMY! A niżej następujące informacje:

 * Ghana ciepło wita wszystkich gości – ludzi dobrej woli

 * Ghana nie wita ciepło pedofilów i żadnych innych dewiantów seksualnych

* Owszem, Ghana nakłada bardzo ciężkie kary za wszelkie zboczone czyny seksualne

* Jeśli przybyłeś do Ghany po to, by oddawać się tego typu czynnościom, to dla dobra nas wszystkich, a także Twojego własnego dobra, sugerujemy Ci wyjazd gdzie indziej.
 

W listopadzie 2011 roku prezydent Ghany John Atta-Mills dołączył do zbuntowanych przywódców państw afrykańskich, które nie chcą pomocy od Wielkiej Brytanii, która uzależnia wsparcie finansowe od legalizacji sodomii. Polityk wydał oświadczenie, w którym stwierdził m.in., że „Wielka Brytania nie ma prawa do narzucania Ghanie kultury i wartości moralnych”. Wyjaśnił, że chociaż „brytyjski premier może wyrażać poglądy swojego rządu, składać oświadczenia i wydawać deklaracje, które odzwierciedlają normy społeczne i ideały społeczeństwa brytyjskiego, to jednak nie ma prawa ich narzucać innym państwom”. Atta-Mills dodał także, że jego kraj nie przyjmie pomocy zagranicznej, jeśli wymagać będzie się od niego realizacji tego typu postulatów. Być może plakaty pojawiły się na lotniskach w geście solidarności z decyzją prezydenta.  

Wśród mieszkańców Ghany blisko 70 proc. to chrześcijanie, ponad 20 proc. to wyznawcy islamu.

PiotrSkarga.pl 

Za: PiotrSkarga.pl (2012-01-03) | http://www.piotrskarga.pl/ps,8894,2,0,1,I,informacje.html