Aktualizacja strony została wstrzymana

Pielęgnowanie korzeni: Anna Komorowska (córka Hany Rojer, wnuczka Wolfa i Estery Rojer), zapaliła w Belwederze świece chanukowe

Strona prezydent.pl informuje:

W piątek w Belwederze zapalono świece z okazji żydowskiego święta Chanuka. W uroczystości udział wzięli Pierwsza Dama Anna Komorowska, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oraz ministrowie KPRP, a także Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Piotr Kadlcik.

Świece chanukowe zapaliła Anna Komorowska. Gości w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego powitał szef jego kancelarii.

– Chanuka w Belwederze to znak, że w wolnej Polsce jest miejsce absolutnie dla nas wszystkich, że jest miejsce do wspólnego świętowania – powiedział minister Jacek Michałowski.

Jak podkreślił, Chanuka upamiętania ludzki heroizm, ale jest też okazją do wspólnego przeżywania radości. Zaznaczył, że w tym roku ta radość jest tym większa, że tegoroczne obchody Chanuki zbiegają się z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem. Podkreślił, że judaizm i chrześcijaństwo podzielają wspólne wartości, korzenie i historię.

– Polska się zmienia. Zmieniają się też relacje pomiędzy Polakami a Żydami, zmieniają się na o wiele lepsze, zmienia się to radykalnie – powiedział szef KPRP. Jak dodał, Żydzi z całego świata coraz chętnie przyjeżdżają do naszego kraju.

Według niego dowodem na to były dwa wydarzenia: Światowy Zjazd Ocalonych, który odbył się latem w Warszawie oraz XXVII Zjazd Konferencji Rabinów Europejskich. Zaznaczył, że w oba te wydarzenia zaangażowała się także Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Prezydent.pl (23 grudnia 2011) | http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,2061,uroczystosc-zapalenia-swiec-chanukowych.html | Uroczystość zapalenia świec chanukowych

Skip to content