Pielęgnowanie korzeni: Anna Komorowska (córka Hany Rojer, wnuczka Wolfa i Estery Rojer), zapaliła w Belwederze świece chanukowe

Aktualizacja: 2011-12-23 1:00 pm

Strona prezydent.pl informuje:

W piątek w Belwederze zapalono świece z okazji żydowskiego święta Chanuka. W uroczystości udział wzięli Pierwsza Dama Anna Komorowska, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oraz ministrowie KPRP, a także Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Piotr Kadlcik.

Świece chanukowe zapaliła Anna Komorowska. Gości w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego powitał szef jego kancelarii.

– Chanuka w Belwederze to znak, że w wolnej Polsce jest miejsce absolutnie dla nas wszystkich, że jest miejsce do wspólnego świętowania – powiedział minister Jacek Michałowski.

Jak podkreślił, Chanuka upamiętania ludzki heroizm, ale jest też okazją do wspólnego przeżywania radości. Zaznaczył, że w tym roku ta radość jest tym większa, że tegoroczne obchody Chanuki zbiegają się z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem. Podkreślił, że judaizm i chrześcijaństwo podzielają wspólne wartości, korzenie i historię.

– Polska się zmienia. Zmieniają się też relacje pomiędzy Polakami a Żydami, zmieniają się na o wiele lepsze, zmienia się to radykalnie – powiedział szef KPRP. Jak dodał, Żydzi z całego świata coraz chętnie przyjeżdżają do naszego kraju.

Według niego dowodem na to były dwa wydarzenia: Światowy Zjazd Ocalonych, który odbył się latem w Warszawie oraz XXVII Zjazd Konferencji Rabinów Europejskich. Zaznaczył, że w oba te wydarzenia zaangażowała się także Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym
Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Prezydent.pl (23 grudnia 2011) | Uroczystość zapalenia świec chanukowych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48911 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]