Watykan: Konkurs z łaciny dla młodzieży niemieckojęzycznej

Aktualizacja: 2011-12-22 2:26 pm

W murach watykańskiego muzeum Gregorian Profane, wśród starogreckich i rzymskich eksponatów, odbyła się 20 grudnia br. swoista olimpiada-konkurs języka łacińskiego oraz historii Kościoła.

Photo: Vatican Museums

W bożonarodzeniowym konkursie pod tytułem “Puer natus est” (“Narodziło się Dziecię”), udział wzięli uczniowie z prywatnych szkół: austriackiej Sacré Coeur w Bregencji oraz szkoły średniej Formatio w Lichtensteinie.

Konkurs miał za zadanie poszerzyć znajomość łaciny oraz wiedzy o historii Kościoła. Uczniowie tłumaczący teksty liturgiczne z łaciny na język niemiecki, mogli na niektórych etapach konkursu skorzystać z telefonów komórkowych dzwoniąc do wybranych hierarchów w Watykanie, Austrii lub innych krajach, prosząc o podpowiedź lub poradę.

Całość zorganizowana została przez zespół Muzeów Watykańskich, Ambasadę Austriacką w Watykanie oraz Austriackie Forum Kultury w Rzymie.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Vatican Museums
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48840 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]