Aktualizacja strony została wstrzymana

W Moskwie na Placu Menażowym nie postawiono Chanuki

Po raz pierwszy od wielu lat na Placu Maneżowym w Moskwie judeje nie zapalą lampy chanukowej, donosi o tym portal www.kredo.ru .

Sekretarz prasowy „głównego rabina Rosji”, Andrzej Glocer, powiedział w związku z tym: „Zapalanie chanuki nie odbędzie się ponieważ nie otrzymaliśmy zgody od władz Moskwy”, „Ale z naszej winy nie dotrzymaliśmy terminów”– zauważył Glocer.

Na stronie internetowej „Moskiewskiego Centrum Żydowskiego” jeszcze 20 grudnia widniało ogłoszenie przewidywanego przedsięwzięcia, odręczna poprawka: „miejsce przeprowadzenia ceremonii- Plac Maneżowy”, było podkreślone za pomocą Photoshop.

Sekretarz prasowy „Federacji Gmin Żydowskich Rosji”, Danił Jakowliew oświadczył, że zapalanie chanuki „nie odbędzie się na żadnym z głównych placów stolicy”.

Wcześniej powiedział on, że dla przeprowadzenia ceremonii rozważano Plac Puszkina lub Plac Teatralny.

Miejmy nadzieję, że zniknięcie żydowskich lampek chanukowych z moskiewskich placów jest zwiastunem szybkiego wyzwolenia narodu rosyjskiego.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id10621.html

Tłum. RX

Za: Stop Syjonizmowi (22 Grudzień 2011) | http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/22/w-moskwie-na-placu-menazowym-nie-postawiono-chanuki/