Szwecja: Rząd walczy z “uprzedzeniami”

Aktualizacja: 2011-12-20 12:59 pm

Szwedzki rząd nie ustaje w wysiłkach mających na celu przekonanie Szwedów do masowej imigracji i multikulturalizmu. Ostatnimi czasy rząd uruchomił kolejną internetową inicjatywę mającą „obalać mity” na temat imigracji i imigrantów. Jest to odpowiedź na wzrost aktywności przeciwników niekontrolowanej imigracji w Internecie.

„Ekstremizm znalazł nowe forum, które okazuje się być niezwykle skuteczne w rozpowszechnianiu mitów i uprzedzeń” – powiedział minister integracji Erik Ullenhag z Partii Liberalnej. Ullenhag powołuje się na raport Forum Źywej Historii, które stwierdziło „znaczny wzrost rasistowskich stron internetowych w Szwecji”.

Minister zapowiada bezkompromisową walkę ze stereotypami dotyczącymi masowej imigracji i integracji przyjezdnych. Wśród wymienianych przez ministra „mitów” znajdują się obawy, że Szwecja może stać się państwem muzułmańskim, że Szwedzi mogą stać się mniejszością we własnym kraju, a także obawa o polityczna poprawność w szkołach, która może doprowadzić do znanych z innych krajów absurdów unikania pewnych zachowań, by nie urazić mniejszości.

Minister chce aby utworzenie nowego serwisu ujawniło „jak internetowe stereotypy są wykorzystywane w debacie politycznej”. Na nieszczęście rządzących jednak, przedstawienie masowej imigracji i próby ukazania tzw. integracji w dobrym świetle mogą i zostaną skonfrontowane przez Szwedów spotykających się z problemem imigracji na co dzień.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48681 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]