Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwecja: Rząd walczy z „uprzedzeniami”

Szwedzki rząd nie ustaje w wysiłkach mających na celu przekonanie Szwedów do masowej imigracji i multikulturalizmu. Ostatnimi czasy rząd uruchomił kolejną internetową inicjatywę mającą „obalać mity” na temat imigracji i imigrantów. Jest to odpowiedź na wzrost aktywności przeciwników niekontrolowanej imigracji w Internecie.

„Ekstremizm znalazł nowe forum, które okazuje się być niezwykle skuteczne w rozpowszechnianiu mitów i uprzedzeń” – powiedział minister integracji Erik Ullenhag z Partii Liberalnej. Ullenhag powołuje się na raport Forum Źywej Historii, które stwierdziło „znaczny wzrost rasistowskich stron internetowych w Szwecji”.

Minister zapowiada bezkompromisową walkę ze stereotypami dotyczącymi masowej imigracji i integracji przyjezdnych. Wśród wymienianych przez ministra „mitów” znajdują się obawy, że Szwecja może stać się państwem muzułmańskim, że Szwedzi mogą stać się mniejszością we własnym kraju, a także obawa o polityczna poprawność w szkołach, która może doprowadzić do znanych z innych krajów absurdów unikania pewnych zachowań, by nie urazić mniejszości.

Minister chce aby utworzenie nowego serwisu ujawniło „jak internetowe stereotypy są wykorzystywane w debacie politycznej”. Na nieszczęście rządzących jednak, przedstawienie masowej imigracji i próby ukazania tzw. integracji w dobrym świetle mogą i zostaną skonfrontowane przez Szwedów spotykających się z problemem imigracji na co dzień.

Za: Autonom.pl (19 grudnia 2011 ) | http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1501-szwecja-rzad-walczy-z-uprzedzeniami

Skip to content