Władze Wielkiej Brytanii ujawniają nazwisko kolejnego rosyjskiego szpiega

Aktualizacja: 2011-12-12 1:55 pm

Michaił Repin prowadził działalność wywiadowczą pod przykrywką pracy w ambasadzie rosyjskiej w Londynie.

Zgodnie z danymi brytyjskiej MI5, Repin próbował rekrutować członków Izby Gmin, pracowników ośrodków badawczych, a także urzędników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe Wielkiej Brytanii. Został deportowany z Wielkiej Brytanii w grudniu 2010 r.

W sprawie Repina interweniował minister spraw zagranicznych William Jefferson Hague (Partia Konserwatywna, na zdjęciu). Zażądał on od władz rosyjskich wycofania z ambasady w Londynie jednego z jej pracowników. Według ministra „decyzja zapadła po tym, gdy zdobyliśmy solidne dowody działalności rosyjski służb specjalnych na szkodę Wielkiej Brytanii”. W odpowiedzi Kreml wydalił jednego z brytyjskich dyplomatów.

Według „The Sunday Telegraph” Wielka Brytania stała się drugim po USA najważniejszym celem rosyjskiej służby wywiadowczej. Pod przykrywką ambasady w Londynie oraz konsulatów rosyjskich w innych brytyjskich miastach pracuje co najmniej 30-50 rosyjskich agentów.

Źródło: pik.tv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48348 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]