Rosja: Internet wrze, w telewizji cisza

Aktualizacja: 2011-12-8 1:37 pm

Rządowe media ani się nie zająkną o wybuchających kolejnych protestach i demonstracjach opozycji w Rosji.

Od niedzieli, 4 grudnia, monitorujemy nieustanne akcje protestacyjne organizowane przez opozycję w większych miastach Federacji. Telewizja rządowa pokazuje wiece poparcia dla władzy i skandowanie proputinowskich haseł, tłumy młodych ludzi wiwatujące na cześć głowy państwa. Niezależni dziennikarze są zażenowani. „Przed milionami ludzi ukrywa się informacje o sprzeciwie wobec fałszerstwom wyborczym” – komentuje Stanislav Kucher.

Złudzenia o powtórzeniu „arabskiej wiosny” rozwiewają eksperci, twierdząc, że ten scenariusz w Rosji być może jest inspirowany, ale na pewno nie jest obecnie możliwy. Wladimir Sokolov z Instytutu Technologii Społecznej przyznaje, że społeczeństwo rosyjskie jest na tyle bierne, że bez opanowania przekazu telewizyjnego nie ma szans na zmiany. „Wystarczy uspokoić Moskwę i wszystko będzie dobrze” – podaje wypowiedź eksperta portal rambler.ru. Ani blogosfera, która bije na alarm, ani liczne portale i fora internetowe nie są w stanie poruszyć prowincji, która nawet nie wie o tych wydarzeniach.

Źródło: rambler.ru

(JAM)

Za: Portal Arkana (08-12-2011) -- [Org. tytuł: « Rosja: internet wrze, w telewizji cisza»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48183 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]