Ponad 1200 ofiar wojny, której oficjalnie nie ma

Aktualizacja: 2011-12-4 7:47 pm

W ciągu tego roku na Północnym Kaukazie w wyniku działań zbrojnych zginęło ponad 1200 osób. 

683 osoby zostały zabite, a 522 ranne w ciągu jedenastu miesięcy 2011 r. Statystyki zostały opublikowane przez „Kawkazskij Uzel” na podstawie danych niezależnych korespondentów oraz informacji oficjalnych. Miejscem, gdzie działania wojenne toczą się najintensywniej, jest Dagestan. W tej kaukaskiej republice w mijającym roku zginęło 372 osoby, a 313 odniosły rany. Dopiero na drugim miejscu znajduje się Czeczenia (202 ofiary). Trzecie miejsce zajmuje natomiast… Kabardyno-Bałkaria (158 ofiar), w której powstańcy zintensyfikowali działania wojenne na początku obecnego roku.

Inne republiki i regiony, w których pojawili się zabici i ranni w wyniku potyczek i zamachów bombowych to: Inguszetia, Osetia Północna, Karaczajo-Czerskiesja. Co ważne, działania przeniosły się także na tereny rosyjskie – do Kraju Stawropolskiego, gdzie zginęły 3 osoby, a 5 zostało rannych.

Spośród wspomnianej liczby 1200 zabitych straty sił bezpieczeństwa wynoszą 169 osób, a cywilów 163. Pozostali to w większości członkowie podziemia zbrojnego lub osoby wspierające partyzantów.

Źródło: pik.tv

(BC)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47965 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]