Kard. Burke: katolicy aresztowani za wiarę

Aktualizacja: 2011-11-29 3:09 pm

Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku kraju, w którym chrześcijanie są prześladowani – ostrzega kard. Raymond Burke, prefekt Sygnatury Apostolskiej. W rozmowie z katolicką agencją CNS były metropolita Saint Louis przyznał, że potrafi sobie wyobrazić czas, kiedy Kościół katolicki w USA będzie oskarżany o „nielegalną aktywność” tylko z powodu „głoszenia swej nauki na przykład nt. ludzkiej seksualności”.

Zapytany, czy może sobie wyobrazić, że amerykańskich katolików aresztuje się z powodu ich wiary, purpurat odparł: „Tak, widzę, że to teraz się dzieje”.

Kard. Burke podkreślił w rozmowie, że ważne jest, by w „wojnie”, która się obecnie toczy, wyznawcy Chrystusa „stanęli w obronie naturalnego prawa moralnego”. „W innym przypadku sekularyzm zwycięży i zniszczy nas” – ostrzegł duchowny.

Szef Ligi Katolickiej, Bill Donohue uważa, że diagnoza kard. Burke’a jest trafna i nie ma w niej przesady. „Sekularyzm przybrał formę wojowniczą. Wiele elit przyjmuje agresywną sekularną postawę. Sprzeciwiają się Kościołowi katolickiemu i innych chrześcijańskim Kościołom z powodu ich stanowiska w sprawie wartości moralnych” – dodaje wpływowy działacz katolicki.

Jako przykłady dyskryminacji wyznawców Chrystusa podał przyjęte bez dyskusji prawo legalizujące związki jednopłciowe w Nowym Jorku, nie pozwalające na sprzeciw, tym urzędnikom, którzy z powodów moralnych nie chcą wydawać homoseksualistom „aktów zawarcia małżeństwa”.

Przypomniał też o zamykaniu katolickich agencji adopcyjnych, gdyż nie mogą dostosować się do przepisów zezwalających na adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Wspomniał również o forsownej przez administrację Baracka Obamy reformie ubezpieczeń zdrowotnych, zakładającej, że prywatne firmy ubezpieczeniowe obowiązkowo będą pokrywały koszty środków poronnych i antykoncepcyjnych. Oznacza to, że katolicy mogą zostać zmuszeni wbrew ich sumieniom do finansowania działań niezgodnych z nauką Kościoła.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47651 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]