Okręty amerykańskie na Morzu Bałtyckim?

Aktualizacja: 2011-11-17 2:04 pm

Minister spraw zagranicznych FR twierdzi, że Amerykanie chcą wprowadzić swoją flotę na akweny w części należące do Rosji.

Siergiej Ławrow przedstawił własną wersję przebiegu negocjacji w sprawie umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Europie. Według ministra Amerykanie mieli przyznać, że nie wykluczają wprowadzenia swoich okrętów wojennych na morza Czarne, Barentsa, Północne oraz Bałtyckie. Ławrow podkreślił, że USA nie wystarcza już dominacja na Morzu Śródziemnym.

Według rosyjskiego polityka argumentacja jest taka sama, jak w sprawie tarczy antyrakietowej. „Wszystko pozostaje w ramach tego samego stanowiska, które przedstawiono nam wcześniej: <Nie martwcie się, te działania nie są wymierzone przeciwko wam”. Tego typu deklaracje nie mogą nas uspokoić” – podkreślił Ławrow i zaznaczył jednocześnie, że Moskwa wyraziła już swoje stanowisko wobec tej sprawy podczas ostatnich negocjacji dotyczących tarczy antyrakietowej.

Źródło: pik.tv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47203 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]