W Barcelonie jedynie w “katolickim” szpitalu wciąż dokonuje się aborcji

Aktualizacja: 2011-10-30 8:48 pm

Pomimo napomnień abp Lluísa Martíneza Sistacha i trwających protestów, szpital Świętego Krzyża i świętego Pawła (Santa Creu i Sant Pau) w Barcelonie nadal uśmierca dzieci nienarodzone i przeprowadza sterylizację. Potwierdził to jeden z kapłanów, ks. Custodio Ballester, który niedawno prowadził rozmowy z członkiem zarządu szpitala. 

Ks. Ballester mówił, że w dniu 6 września spotkał się z ks. Josepem Forcada, kapłanem, który zasiada w zarządzie szpitala. Według Ballestera, ks.Forcada przyznał, że „od ponad dziesięciu lat w klinice dokonuje się tzw. eugenicznej aborcji embrionów z deformacjami i zespołem Downa”. Uśmiercanie dzieci poczętych przeprowadza się także z innych przyczyn.

Ks. Ballestr dodał, że ks. Forcada, jest jednym z trzech księży, którzy zasiadają w pięcioosobowym zarządzie szpitala. Mówił, że pomimo licznych nacisków katolików, klinika zdecydowała się ograniczyć liczbę aborcji, ale wciąż będzie je przeprowadzać np. w przypadku zagrożenia dla zdrowia kobiety.

Często pretekst ochrony zdrowia matki wykorzystywany jest w celu usprawiedliwienia aborcji w wielu różnych okolicznościach. Dziecko zabijane jest nawet wtedy, gdy jakaś choroba kobiety ujawniła się w czasie ciąży, ale niekoniecznie zagraża jej życiu.

Ks. Forcada podkreślił, że zarząd ma problem z zatrudnionymi w klinice lekarzami, którzy mimo napomnień oszukują dyrektorów od dziesięciu lat.

Szpital Ginekologiczny, w którego zarządzie zasiada ks. Forcada przeprowadza także zabiegi ubezpładniające.

Szpital Św. Krzyża i św. Pawła, związany z archidiecezją w Barcelonie, jest jedyną kliniką spośród kliku działających w metropolii i w jej pobliżu placówek, której zarzuca się wykonywanie zabiegów aborcyjnych w Barcelonie. Przeciwko haniebnym praktykom kliniki o tożsamości „katolickiej” protestuje Stowarzyszenie Krzyża św. Andrzeja.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami!

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=46395 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]