Federalne biuro ATF: kościół na Alasce został podpalony

Aktualizacja: 2008-12-17 12:47 pm

Federalni inspektorzy Biura Alkoholu, Tytoniu, Broni i Materiałów Wybuchowych (The Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives – ATF) stwierdzili, że w pożarze budynku kościelnego należącego do protestanckiej sekty chrześcijańskiej Wasilla Bible Church w Wasilia, niedaleko Anchorage na Alasce, użyto materiałów ułatwiających pożar.

Kościół spłonął 12 grudnia br., a badania wykazały ślady “akceleratora pożaru” – być może chodzi o benzynę – w wielu miejscach naokoło kościoła oraz przy wejściu.

Sarah Palin, gubernator stanu Alaska Sarah Palin wyraziła żal z powodu pożaru, który mógł mieć związek, jak to określiła “w wyniku niesłusznego negatywnego nastawienia” mediów po jej nieskutecznej kampanii prezydenckiej.

Podczas kampanii prezydenckiej media w wyraźny sposób faworyzowały demokratycznego kandytata, obecnego prezydenta-elekta Baracka Husseina Obamę i starały się przedstawiać parę kandytatów McCain-Palin w jak najgorszym świetle. Jest bardzo możliwe, że nienawiść sączona w mediach przyczyniła się do podpalenia kościoła.

Na podstawie: AP


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4589 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]