Austria: 6 i pół roku więzienia za „negowanie Holokaustu”

Sąd Apelacyjny w Wiedniu podtrzymał wyrok skazujący Wolfganga Fröhlich za „negowanie Holokaustu” – informuje European Jewish Press. Sąd, podtrzymując wydany wcześniej wyrok 4 lat pozbawienia wolności, dołożył skazanemu dodatkowo 2 lata i cztery miesiące z poprzedniego wyroku wydanego z zawieszeniem wykonania kary.

56-letni inż. Wolfgang Fröhlich, b. członek Austriackiej Partii Wolnościowej (Freiheitliche Partei Österreichs – FPÖ), uznany został winnym m.in. za wysłanie listów do członków austriackiego parlamentu oraz do papieża Benedykta XVI, w których określał Holokaust prezentowany w oficjalnej wersji jako „satanistyczne kłamstwo”. Fröhlich spędził już 23 miesiące w więzieniu, po skazaniu go w 2003 roku za „negowanie Holokaustu”.

Podczas rozprawy oskarżony bronił się mówiąc, że nigdy nie popełnił żadnego przestępstwa za które został skazany, podkreślając że nigdy całkowicie nie negował wydarzeń określanych mianem Holokaustu. Sędzia odpowiedział jednak, że jeśli to co mówi oskarżony byłoby prawdą, to nie nie zostałby skazany.

Fröhlich wskazał również sędziemu, że dzisiejsze prawo w rezultacie likwiduje wolność badań historycznych, na co sędzia odpowiedział, że od zmiany przepisów jest Parlament.

Obowiązujące w Austrii prawo, jedno z najsurowszych w Europie w zakresie penalizacji „negowania Holokaustu”, uniemożliwia w praktyce nawet obrońcom normalnej obrony oskarżonych, gdyż sami mogą podlegać restrykcyjnym przepisom „antynazistowskim”.

Środowiska określane mianem rewizjonistycznych, aczkolwiek różniące się w szczegółach, najczęściej zgadzają się w zasadniczej kwestii antyżydowskiej polityki rządów III Rzeszy, wielkich cierpień Żydów i znacznej liczby ofiar żydowskich, jednak domagają się otwartej dyskusji i prawa do badań nad najbardziej spornymi kwestiami: 1) Istnienia woli i decyzji władz niemieckich o masowym uśmiercaniu Żydów; 2) Całkowitej liczby ofiar żydowskich, uważając liczbę 6 milionów za wielokrotnie zawyżoną; 3) Istnienia komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Jak do tej pory ogranicza się badania w tych kwestiach, a ludzi próbujących mówić głośno o istnieniu sporów, zamyka się w więzieniu.


W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz zgodnie z wezwaniem Chrystusa do opieki nad więźniami, poniżej podajemy adresy osób więzionych za przekonania. Karteczki z życzeniami, dary oraz modlitwa – także za tych, którzy podtrzymują klimat nienawiści ograniczając wolność – wielce wskazane.


Whittle, Stephen
0800006408
c/o Santa Ana Jail
P.O. Box 22003
Santa Ana, CA 92701
U.S.A.

Sheppard, Simon
0800006404
c/o Santa Ana Jail
P.O. Box 22003
Santa Ana, CA 92701
U.S.A.

Jim Trafficant
#31213-060
ROCHESTER FMC
P.O. BOX 4000
ROCHESTER MN 55903

Germar Rudolf
Schloss 1
D-72108 Rottenburg
Germany

Ernst Zündel
J.V.A. Mannheim
Herzogenried Str. 111
D – 68169 Mannheim
F.R.G./BRD
Germany

Gerd Honsik
Justizanstalt Wien-Josefstadt
Wickenburggasse 18-22
1082Vienna,
AUSTRIA

Attorney Sylvia Stolz
JVA
Oberer Fauler Pelz 1
D- 69117 Heidelberg
GERMANY

Wolfgang Fröhlich
Justizanstalt Wien-Josefstadt
Wickenburggasse 18-22
1082Vienna,
AUSTRIA

Skip to content