Reporter TVN24 uderzył inwalidkę, bo… kojarzyła się z PiS

Fotoreporter TVN24 uderzył w twarz starszą kobietę pełniącą funkcję męża zaufania w lokalu wyborczym w Gdyni – informuje dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie”.

Doszło do tego po przybyciu na głosowanie Leszka Millera. Gdy Miller głosował, reporterzy rzucili się, aby robić mu zdjęcia. Wchodzili za kotary. Nic nie robili sobie z ostrzeżeń członków komisji, że łamią prawo wyborcze. Kamerzysta TVN24 stwierdził, że pani Lewandowska mu przeszkadza.

 – Zachowywałam się spokojnie, a oni coraz mocniej napierali – mówiła później.

W pewnym momencie kamerzysta kopnął ją i uderzył kamerą w twarz. Efektem był krwiak na twarzy kobiety. Według świadków zdarzenia, brutalne zachowanie pracownika TVN24 nie było przypadkowe. Wcześniej reporterzy drwili z plakietki męża zaufania PiS, którą miała w klapie Lewandowska.

Członkowie komisji sporządzili oficjalną notatkę o złamaniu prawa przez fotoreporterów i poturbowaniu kobiety.

Krystyna Lewandowska jest inwalidką wojenną. W czasie wojny służyła w AK jako łącznik, później trafiła do obozu koncentracyjnego dla dzieci w Łodzi. W PRL wspierała strajkujących stoczniowców.

Za: niezalezna.pl (2011-10-12 ) | http://niezalezna.pl/17513-uderzyl-inwalidke-bo-kojarzyla-sie-z-pis | Uderzył inwalidkę, bo kojarzyła się z PiS

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content