Kard. Lehmann: konieczna “fundamentala zmiana” Kościoła w stosunku do Żydów; Kościół musi uzależnić się od “swych korzeni tkwiących w judaizmie”

Aktualizacja: 2006-07-8 12:00 am

Jak podaje komunikat Światowego Kongresu Żydów World Jewish Congress, niemiecki kardynał Karl Lehann podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich, wezwał Kościół katolicki do “‘fundamentalej zmiany’ spojrzenia na Żydów” oraz do “walki przeciwko antysemityzmowi”. Kardynał Lehmann, przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich podkreślił, że potrzebne są “bardziej intensywne stosunki Kościoła z żydami” i powiedział, że jest jeszcze w Kościele wiele nierozwiązanych zagadnień w tej materii. Kościół, zdaniem kard. Lehmanna, musi być bardziej świadomy swoich korzeni tkwiących w Judaizmie i “musi nieustannie od tych korzeni być zależnym”. Kardynał potępił rówież anty-żydowskie ideologie i wypadki w Niemczech i innych krajach europejskich i powiedział, że należy stawić im czoła.

Spotkanie Kardynała z przedstawicielami Międzynarodowego Komitetu Żydowskiego do spraw Konsultacji Międzyreligijnych (International Jewish Committee for Interreligious Consultations – IJCIC) oraz przedstawicielami państwa Izrael, odbyło się w Berlinie 6 lipca br. i poświęcone było deklaracji soborowej Nostra Aetate, radykalnie zmieniającej stosunki chrześcijan i Żydów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=452 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]