List byłych szefów MSZ, czyli pożegnanie rozumem – Mirosław Kokoszkiewicz

Aktualizacja: 2011-10-6 12:47 pm

Tak kuriozalnej afery nie rozpętałby establishment III RP gdyby nie jakiś paniczny strach. Dwa zdania z książki Jarosława Kaczyńskiego stały się pretekstem by z niewinnej śnieżki ulepić potężną kulę, która ma wywołać lawinę. 

Właśnie, jak informuje PAP, byli ministrowie spraw zagranicznych RP wystosowali list-protest:

Oto fragment komunikatu:

“Czujemy się w obowiązku wyrazić głęboki sprzeciw wobec ostatnich wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego o stosunkach polsko-niemieckich” – napisało we wspólnym liście pięciu byłych szefów MSZ. Podkreślili, że czują moralny obowiązek solidaryzowania się z Merkel.”

A tu lista sygnatariuszy:

Władysław Bartoszewski –  najhojniej sponsorowany przez niemieckie fundacje polski polityk

 Andrzej Olechowski  – „MUST”

 Włodzimierz Cimoszewicz – „CAREX”

 Dariusz Rosati – „BUYER”

Adam Daniel Rotfeld – „ROT”, „RALF”, „RAUF”, „SERB”

To zakrawa na jakąś czarną komedię I zupełne rozstanie się salonu z rozumem.

W obronie niemieckiej kanclerz występują wszyscy ci, którzy siedzieli cicho lub wyrażali aplauz kiedy gnojono w kraju i za granicą polskiego prezydenta. Solidaryzują się z głową obcego państwa wszyscy ci, którzy nigdy nie solidaryzowali się z śp. Lechem Kaczyńskim, Prezydentem Polski.

 A oto dwa zdania, które wywołały tę histerię.

„Wybór na urząd kanclerza pani Angeli Merkel nie był wynikiem czystego zbiegu okoliczności”  oraz  „ważne jest, że od Polski Merkel chce przede wszystkim może miękkiego, ale jednak podporządkowania”  

Tak wygląda dzisiejsza Polska z jej „elitami”, które normalny zdrowy naród pogoniłby już dawno i wysłał na śmietnik historii.

Mirosław Kokoszkiewicz

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=45078 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]