Kardynał Martini otrzymał honorowy doktorat Hebrew University za dokonanie “rewolucyjnych zmian w Kościele”

Aktualizacja: 2006-07-5 12:00 am

Kardynał Carlo Maria Martini, były Arcybiskup Mediolanu, otrzymał na jerozolimskim uniwersytecie The Hebrew University of Jerusalem doktorat honorowy. Kardynał Martini jest jedną z najważniejszych postaci w Kościele katolickim “promujących dialog międzyreligijny i wspólne zrozumienie” – pisze strona internetowa Uniwersytetu. Uniwersytet pisze o kardynale Martini, że “Jego silne powiązania z włoską społecznością żydowską, z Żydami i Izraelem bierze swe początki w jego kluczowej roli, którą odegrał w latach sześćdziesiątych inspirując rewolucyjne zmiany w przepisach Kościoła katolickiego w stosunku do Żydów i Judaizmu.”

Kardynał Martini, Jezuita, znany z wielu wypowiedzi podważających Naukę Kościoła, został wyróżniony i otrzymał biret kardynalski w 1983 roku z rąk papieża Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat uczestniczy w “dialogu katolicko-żydowskim” i wzywa chrześcijan do “uczenia się od Judaizmu, religii Chrystusa”. Emerytowany kardynał Martini mieszka w Jerozolimie.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=444 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]