Imigranci chcą usunąć krzyż z flagi Szwajcarii

Aktualizacja: 2011-09-22 10:28 pm

Szwajcarskie stowarzyszenie zrzeszające imigrantów, Secondos Plus, domaga się usunięcięcia krzyża z flagi tego państwa.

Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia “szwajcarska flaga nie pasuje już do dzisiejszej, wielokulturowej Szwajcarii”, dlatego należy usunąć z niej krzyż, który jest czysto chrześcijańskim symbolem. Oczywiście religijną historię kraju należy jak najbardziej szanować, twierdzą, chodzi jedynie o “rozdział państwa od religii”, co więcej “dziś w Szwajcarii panuje ogromna religijna i kulturowa różnorodność”, należy więc wprowadzić taką flagę, z którą wszyscy obywatele będą mogli się utożsamiać. Sugerują powrót do helwetyckiej flagi z 1799 roku, podobnej do dzisiejszych flag Ghany lub Boliwii. Na początku października stowarzyszenie planuje rozpocząć ogólnokrajową debatę w tej sprawie.

Tłumaczył GeKo na podstawie Aargauer Zeitung 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=44124 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]