Były nuncjusz apostolski w USA miał wątpliwości wobec oficjalnej watykańskiej wersji III Tajemnicy Fatimskiej

W sensacyjnym artykule, który ukazał się na łamach wpływowego miesięcznika Inside the Vatican, ujawnione zostały zwierzenia arcybiskupa Pietro Sambi, zmarłego w lipcu br.  nuncujsza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych. Arcybiskup Sambi wyraził wątpliwość wobec oficjalnej, ogłoszonej przez Watykan 13 maja 2000 roku, wersji dotyczącej treści i interpretacji III Tajemnicy Fatimskiej.

W sierpniowym wydaniu pisma Wewnętrz Watykanu, redaktor naczelny Robert Moynihan, przywołał rozmowę z niedawno zmarłym arcybiskupem Sambi, nuncjuszem papieskim w USA w latach 2005-2011, pisząc:

„Dyskutowaliśmy o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, zarzutach wobec Watykanu o nie opublikowanie całego tekstu III Tajemnicy w stanie przekazanym siostrze Łucji oraz o wypowiedzi kardynała Tarcisio Bertone, watykańskiego Sekretarza Stanu, który w swojej książce stwierdził, że wszystko już zostało ujawnione i nic więcej nie ma do dodania. Sambi powiedział wtedy: „Przepraszam”, po czym wstał, wyszedł z pokoju i powrócił z książką. „Tutaj” – rzekł. „Czy znasz tę książkę? Powinieneś ją przeczytać.” Była to książka Krzysztofa Ferrary pt „Tajemnica cały czas nie ujawniona” [Christopher Ferrara, The Secret Still Hidden]. Odpowiedziałem: „Zaraz! JE jest przecież oficjalnym reprezentantem Papieża w Stanach Zjednoczonych i mimo tego wzywa mnie do przeczytania książki, która kwestionuje to co napisał Sekretarz Stanu?” Sambi odparł: „Jedyne co chcę powiedzieć, to to, że są w niej zawarte rzeczy, które warto przeczytać. No, a poza tym, czy nie chodzi nam w końcu o poznanie prawdy?… Prawda to ważna rzecz…”

Książka, którą śp. arcybiskup Sambi rekomendował, szczegółowo referuje procesy walki prowadzonej przez wielu hierarchów z urzędów watykańskich, którzy wraz z neomodernistycznymi teologami przyczynili się do pomniejszenia znaczenia tajemnicy fatimskiej i ukrycia jej prawdziwej treści. Ferrara w swych książkach – bowiem w drugiej części, pt Vidincation, rozwija on temat – ukazuje niepodważalne dowody na to, że wersja o „III Tajemnicy Fatimskiej” podana światu przez Watykan, a zatwierdzona przez papieża Jana Pawła II i przedstawiona światu przez kardynała Angelo Sodano, mówiąc delikatnie, mija się z prawdą.

CZYTAJ opracowania na temat Fatimy:

 

SŁUCHAJ – Audycja – Plik MP3 (nagranie dokonane przez NiepoprawneRadio.pl)

 

Książka: Christopher Ferrara, The Secret Still Hidden, dostępna jest przede wszystkim u Wydawcy, na stronie Autora: The Secret Still Hidden – http://www.secretstillhidden.com/book.html, oraz poprzez np. nawiększą księgarnię internetową Amazon.com [link]. Niestety, na dzień dzisiejszy książka nie została przetłumaczona na język polski.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Catholic Family News - printed Edition - September 2011

Skip to content