Komunizm jest cool, to wszystko Stalin, ten Gruzin

Aktualizacja: 2011-09-17 10:42 pm

Fragment z przemówienia prezydenta jednego z krajów Europy Wschodniej, który wygłosił długie i niezdarne przemówienie z okazji 72 rocznicy inwazji na jego kraj, w którym udało mu się ani razu nie wymienić z nazwy agresora który ów kraj najechał dnia 17 września 1939 roku:

“Wszyscy byśmy chcieli, aby nasza pamięć o 17 września w tym także o zbrodni katyńskiej i innych bolesnych doświadczeniach Polski ze wschodnim sąsiadem zaowocowały postępem procesu odcinania się nowej Europy, także Europy Wschodniej, izolowanie się od złej tradycji systemu stalinowskiego z systemu komunistycznego.” [link]

Prezydent wyraźnie rozdziela system stalinowski od systemu komunistycznego. To jest dziś w modzie. Drugi agresor też nie jest dziś niemiecki, tylko nazistowki, przy czym jak ognia unika się przypominania, że słowo nazista pochodzi od niemieckiego przymiotnika Nazionalsozialistisch, czyli narodowosocjalistyczny.

Rozumiem, że prezydent uważa, że o ile tylko Europa odetnie sie od “systemu stalinowskiego”, to sam komunizm jako taki jest już w porządku? Prezydentowi wyraźnie nie przeszkadza, że konstytucja jego kraju zakazuje propagowania komunizmu.

Trudno to podsumować celniej, niż to uczynił pan Ścios:

“Państwo, którego przedstawicielem jest ten człowiek nigdy nie wyzwoli się ze stanu haniebnego upodlenia.” [link]

Stary Wiarus

PS. Natychmiast po umieszczeniu tego postu na Salonie24 strona mojego bloga została uszkodzona.

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43768 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]