Władze Berlina zakazały billboardu z Papieżem, bo “oszpeca miasto”

Aktualizacja: 2011-09-8 10:18 pm

Władze berlińskiej dzielnicy Mitte nie zgodziły się na wystawienie billboardu mającego powitać przybywającego do stolicy Niemiec 22 września br. papieża Benedykta XVI. Zakaz zaskarżyla organizacja katolicka Credo, jednak sąd administracyjny w dniu 6 września poparł decyzję władz miejskich, które twierdzą, że bilboard z Papieżem “oszpeci miasto i będzie mógł być przyczyną wypadków drogowych w wyniku rozproszenia uwagi kierowców”.

Bilboardy w Berlinie reklamują w tej chwili kanclerz Angelę Merkel, kandydatkę CDU, która w nadchodzących wyborach mających się odbyć za 10 dni, dąży do reelekcji. Kierownictwo CDU pragnęło przekazać po wyborach wykupione billboardy organizacji katolickiej, jednak władze Berlina nie zgodziły się, twierdząc również, że bilboardy mogą być użyte jedynie w celach wyborczych oraz “w związku z innymi ważnymi wydarzeniami publicznymi”. Wizyta, urodzonego w Niemczech papieża, według władz dzielnicy nie spełnia tych kryteriów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie IOL News (September 6 2011)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43300 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]