Apel ewangelickiego teologa w sprawie prymatu Papieża

Aktualizacja: 2011-08-27 7:52 pm

Uznajmy Papieża za honorowego zwierzchnika wszystkich chrześcijan – apeluje do protestantów i prawosławnych niemiecki teolog ewangelicki, prof. Reinhard Frieling. Dzięki temu biskup Rzymu mógłby w pewnych okolicznościach przemawiać w imieniu wszystkich uczniów Chrystusa, co zdecydowanie zwiększyłoby ich wiarygodność w świecie. Zdaniem 75-letniego profesora dobrą okazją do takiego pojednawczego gestu mogłoby być 500-lecie reformacji w 2017 r. Protestancki teolog zaznacza, że jego apel nie jest bynajmniej zdradą jego własnego Kościoła. „Chodzi mi tylko o to, że chrześcijanie rozbici na tysiąc Kościołów wydają się bardzo mało wiarygodni” – dodaje prof. Frieling, który jest m.in. jednym z autorów Europejskiej Karty Ekumenicznej, przyjętej przed 10 laty w Strasburgu.

kb/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY: Cieszą takie uwagi protestanckich teologów, bo mogą stanowić pierwszy krok do odrzucenia herezji i przyjęcia Jedynej Prawdziwej Wiary, która w swych dogmatach i Tradycji mieści się tylko w Świętym Katolickim Kościele Powszechnym.
Jednak obawiamy się, że w tego typu apelach o prymat Papieża chodzi o niezdefiniowaną “wiarygodność chrześcijaństwa w świecie” i jakieś sztuczne jednoczenie chrześcijan, bez przyjęcie całej i niepodzielnej Nauki Kościoła. Czy zabłąkani bracia chrześcijanie zdobędą się na wyjście z ciemności herezji i schizmy i zadbają bardziej o sedno swej wiary niż o jej deklaratywną reprezentację?

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42721 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]