Rosyjskie bombowce na terytorium NATO

Aktualizacja: 2011-08-26 1:40 pm

Nad Morzem Północnym do przestrzeni powietrznej Holanii zbliżały się rosyjskie bombowce Tu-95. Samoloty nie zważały na komunikaty radiowe. W celu ich przechwycenia wysłano myśliwce F-16.

Strona holenderska utrzymuje, że rosyjskie bombowce wleciały w przestrzeń powietrzną Holandii nie reagując na wezwania radiowe. Wysłane w celu przechwycenia rosyjskich bombowców myśliwce F-16 leciały obok nich i nagrywały całe zdarzenie. Po krótkim locie rosyjskie bombowce zostały przekazane pod opiekę myśliwców RAF, które monitorowały lot Tu-95 aż do północnych granic Wysp Brytyjskich. Po zakończeniu oblotu, rosyjskie bombowce zawróciły do bazy koło Murmańska.

Zdarzenie miało miejsce 17 sierpnia, jednak dopiero teraz holenderskie ministerstwo obrony zdecydowało się ujawnić jego kulisy.

Podobne praktyki rosyjskich bombowców obserwowano w czasie Zimnej Wojny.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]