Nieważne kto debatuje, ważne kto ustala wynik debaty – Janusz Wojciechowski

Aktualizacja: 2011-08-22 8:20 am

Kaczyński nie może wygrać debaty z Tuskiem. Nawet jeśli go zamroczy, zapędzi do narożnika i tam wyłomoce niemiłosiernie – media ogłoszą remis, a jeśli Tusk na oślep trafi jakimś lewym czerwcowym… przepraszam – lewym sierpowym – ogłoszone zostanie zwycięstwo Tuska.

Nieważne bowiem kto debatuje, ważne kto ustala wynik debaty.

A ustalać będzie Źakowski, Olejnik, Lis…

Podobnie będzie w debatach sektorowych. Choćby kolejna kolej się wykoleiła, choćby spadły kolejne samoloty (w ostatni weekend spadły dwa, plus jedna motolotnia), jurorzy debaty i tak odtrąbią sukces Grabarczyka.

Rostowski wyłga się z odpowiedzialności za ceny benzyny, Sawicki drożyznę żywności zwali na Jurgiela, a nierówność dopłat rolniczych na Wojciechowskiego. Co by im nie wytknąć, jaką przedstawić listę niespełnionych obietnic, niezrealizowanych zapowiedzi – odwrócą kota ogonem i zwalą wszystko na PiS. Zaatakują PiS, tak jakby to on rządził przez ostatnie cztery lata. A media im przyklasną.

No i będą pleść wkoło Macieju o tej Polsce w budowie. Owszem – w budowie jest stadion w Warszawie oraz kilka kawałków autostrad, plus “gierkówka” (ta ostatnia w przebudowie). Wspólną cechą wszystkich tych inwestycji stadionowych i drogowych jest to, że gdy już zostaną oddane do użytku, to żadna laska, gdyż za wstęp na nie trzeba będzie słono płacić. Płatny stadion można omijać, gorzej z płatnymi drogami.

Dlatego ostrożnie z tymi debatami. Niech najpierw przedstawią sprawozdanie z własnych działań. Niech premier Tusk i jego ministrowie punkt po punkcie rozliczą wszystkie swoje obietnice, na których realizację mieli długie cztery lata. I dopiero wtedy można będzie porozmawiać o tym, jak rządzili. Na razie nie ma do czego się śpieszyć.

Janusz Wojciechowski

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42428 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]