Rosja zakazała wjazdu amerykańskim urzędnikom

Aktualizacja: 2011-08-10 9:36 am

Rosja w odpowiedzi na sankcje wizowe wprowadzone przez USA wobec jej niektórych urzędników, zakazała wjazdu na swoje terytorium kilkudziesięciu Amerykanom.

Waszyngton wpisał na swoją “czarną listę” Rosjan mogących mieć związek ze śmiercią w więzieniu Siergieja Magnickiego, prawnika skonfliktowanej z władzami fundacji Hermitage Capital. Był przetrzymywany miesiącami w areszcie, a zmarł w więziennym szpitalu. Do mediów dostały się jego notatki, w których opisywał skandaliczny sposób traktowania więźniów przez władze więzienne i bardzo złe warunki, w jakich był przetrzymywany.

Według dziennika Kommiersant, Rosja wprowadziła ograniczenia wizowe wobec kilkudziesięciu Amerykanów, w tym pracowników amerykańskiej Agencji do spraw Leków, walczącej z przestępczością narkotykową, która też doprowadziła do aresztowania Wiktora Buta, znanego handlarza bronią oraz Konstantina Jaroszenki, rosyjskiego pilota oskarżonego o przemyt nielegalnych substancji.

Jak pisze Kommiersant, lista Amerykanów, którzy nie będą mogli wjechać do Rosji, nie zostanie upubliczniona.

IAR/Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41939 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]