Rosja zakazała wjazdu amerykańskim urzędnikom

Rosja w odpowiedzi na sankcje wizowe wprowadzone przez USA wobec jej niektórych urzędników, zakazała wjazdu na swoje terytorium kilkudziesięciu Amerykanom.

Waszyngton wpisał na swoją „czarną listę” Rosjan mogących mieć związek ze śmiercią w więzieniu Siergieja Magnickiego, prawnika skonfliktowanej z władzami fundacji Hermitage Capital. Był przetrzymywany miesiącami w areszcie, a zmarł w więziennym szpitalu. Do mediów dostały się jego notatki, w których opisywał skandaliczny sposób traktowania więźniów przez władze więzienne i bardzo złe warunki, w jakich był przetrzymywany.

Według dziennika Kommiersant, Rosja wprowadziła ograniczenia wizowe wobec kilkudziesięciu Amerykanów, w tym pracowników amerykańskiej Agencji do spraw Leków, walczącej z przestępczością narkotykową, która też doprowadziła do aresztowania Wiktora Buta, znanego handlarza bronią oraz Konstantina Jaroszenki, rosyjskiego pilota oskarżonego o przemyt nielegalnych substancji.

Jak pisze Kommiersant, lista Amerykanów, którzy nie będą mogli wjechać do Rosji, nie zostanie upubliczniona.

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (10 sierpnia 2011) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rosja-zakazala-wjazdu-amerykanskim-urzednikom

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content