„To jest Minister Sikorski, rok 1987. Ciekawe, ilu naszych zabił?”

Aktualizacja: 2011-08-8 7:24 pm

Stały przedstawiciel Rosji przy NATO, Dmitrij Rogozin, komentuje zdjęcia Radka Sikorskiego z lat 80-tych, kiedy ten był korespondentem Observer Spectator w Afganistanie.

Radek_Sikorski_w_AfganistanieZdjęcia młodego Sikorskiego w przebraniu mudżahedina z bronią w ręku opublikował Rogozin na jednym z portali społecznościowych (facebook.com). Jak podaje serwis regnum.ru, pod zdjęciami pojawił się komentarz rosyjskiego dyplomaty: “To jest Sikorski – Miniser Spraw Zagranicznych z Polski. Rok 1987. Ciekaw jestem, ilu naszych zabił?”. Sikorski miał być w Afganistanie w czasie, gdy ZSRS prowadziło wojnę z tym muzułmańskim krajem Azji Środkowej.

Rogozin zaczepia Ministra Sikorskiego w jego ulubiony sposób – sam Sikorski ostatnio wywołuje burze za pomocą innego serwisu społecznościowego (twitter.com), na przykład w rocznicę Powstania Warszawskiego dezawuując znaczenie patriotycznego zrywu. Teraz znaczny rosyjski dyplomata prowokuje za pomocą internetu polskiego ministra.

Pozostajemy w nadziei, że polsko – rosyjska dyplomacja zachowa jednak kanony klasycznych reguł porozumiewania się i nie będzie przedmiotem wirtualnej zabawy polityków.

Źródło: regnum.ru

(JAM)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41869 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]