Aktualizacja strony została wstrzymana

„To jest Minister Sikorski, rok 1987. Ciekawe, ilu naszych zabił?”

Stały przedstawiciel Rosji przy NATO, Dmitrij Rogozin, komentuje zdjęcia Radka Sikorskiego z lat 80-tych, kiedy ten był korespondentem Observer Spectator w Afganistanie.

Radek_Sikorski_w_AfganistanieZdjęcia młodego Sikorskiego w przebraniu mudżahedina z bronią w ręku opublikował Rogozin na jednym z portali społecznościowych (facebook.com). Jak podaje serwis regnum.ru, pod zdjęciami pojawił się komentarz rosyjskiego dyplomaty: „To jest Sikorski – Miniser Spraw Zagranicznych z Polski. Rok 1987. Ciekaw jestem, ilu naszych zabił?”. Sikorski miał być w Afganistanie w czasie, gdy ZSRS prowadziło wojnę z tym muzułmańskim krajem Azji Środkowej.

Rogozin zaczepia Ministra Sikorskiego w jego ulubiony sposób – sam Sikorski ostatnio wywołuje burze za pomocą innego serwisu społecznościowego (twitter.com), na przykład w rocznicę Powstania Warszawskiego dezawuując znaczenie patriotycznego zrywu. Teraz znaczny rosyjski dyplomata prowokuje za pomocą internetu polskiego ministra.

Pozostajemy w nadziei, że polsko – rosyjska dyplomacja zachowa jednak kanony klasycznych reguł porozumiewania się i nie będzie przedmiotem wirtualnej zabawy polityków.

Źródło: regnum.ru

(JAM)

Za: Portal Arkana (08-08-2011) | http://www.portal.arcana.pl/To-jest-minister-sikorski-rok-1987-ciekawe-ilu-naszych-zabil,1474.html

Skip to content