Meksyk: biskup wywołuje zgorszenie wspierając homoseksualną organizację

Aktualizacja: 2011-08-1 12:48 pm

Ordynariusz meksykańskiej diecezji Saltillo, bp José Raúl Vera López będzie musiał wytłumaczyć się przed Stolicą Apostolską za wspieranie wspólnoty św. Aelreda, zrzeszającej homoseksualistów. O sprawie pisze portal LifeSiteNews, powołując się na meksykańskie media.

Członkowie tej grupy twierdzą, że są katolikami, ale dopuszczają jednocześnie aktywny homoseksualizm. Wspólnota, prowadzona przez amerykańskiego księdza Roberta Coogana, zachęca jedynie do utrzymywania relacji homoseksualnych z jednym partnerem lub partnerką.

Zdaniem LifeSiteNews, biskup oficjalnie wsparł i promował działalność kontrowersyjnej wspólnoty, głoszącej nauczanie sprzeczne z nauką Kościoła. O sprawie donosiła też szeroko hiszpańskojęzyczna katolicka agencja informacyjna ACI Prensa.

Według lokalnego dziennika „Zocalo” ordynariusz otrzymał telefon z Watykanu z prośbą o szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. – Muszę wyjaśnić rzeczy, odpowiedzieć na serię pytań z Watykanu, dotyczących mojej pracy z homoseksualistami – mówił gazecie.

Źródło: KAI

Komentarz PiotrSkarga.pl: To gorszące zdarzenie z udziałem hierarchy kościelnego pokazuje dobitnie, w jakiej sytuacji jest dziś Kościół i świat. Dla katolika jest to wezwanie do jeszcze silniejszej modlitwy, ofiar i ufności, że Opatrzność Boża wyprowadzi Kościół z tego położenia.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41529 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]