Światowa Organizacja Handlu: Rosja osiągnie cel

Aktualizacja: 2011-07-30 9:44 pm

Wkrótce możemy spodziewać się przystąpienia Rosji do WTO.

„Przystąpienie Rosji do Światowej Organizacji Handlu jest bliskie i może mieć miejsce do końca tego roku” – takie oświadczenie złożył sekretarz generalny WTO Pascal Lamy w wywiadzie dla agencji Reuters. Dodał jednocześnie, że „w ostatnim czasie nie obserwowaliśmy wyraźnych postępów Rosji w dążeniach do członkowstwa”. Według sekretarza teraz wszystko powinno ulec zmianie. Trudno stwierdzić z jakiego powodu. Niemniej jednak jeden z ważniejszych celów rosyjskiej polityki może stać się faktem pod koniec bieżącego roku, kiedy odbędzie się spotkanie ministerialne WTO.

Jednym z państw, które najmocniej sprzeciwiały się wstąpieniu Rosji do Światowej Organizacji Handlu jest Gruzja. Ostatnia tura rozmów zakończyła się fiaskiem, choć negocjacje nie zostały przerwane. W mediacje pomiędzy Moskwą a Tbilisi zaangażowana jest Szwajcaria. Gruzini zarzucają Kremlowi niewypełnienie umów handlowych z roku 2004, co związane jest z brakiem legalnych punktów kontrolnych na uznawanej międzynarodowo granicy gruzińsko-rosyjskiej (kwestia suwerenności Tbilisi nad Abchazją i Osetią Południową).

Źródło: pik.tv

(BC)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41446 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]