Aktualizacja strony została wstrzymana

Światowa Organizacja Handlu: Rosja osiągnie cel

Wkrótce możemy spodziewać się przystąpienia Rosji do WTO.

„Przystąpienie Rosji do Światowej Organizacji Handlu jest bliskie i może mieć miejsce do końca tego roku” – takie oświadczenie złożył sekretarz generalny WTO Pascal Lamy w wywiadzie dla agencji Reuters. Dodał jednocześnie, że „w ostatnim czasie nie obserwowaliśmy wyraźnych postępów Rosji w dążeniach do członkowstwa”. Według sekretarza teraz wszystko powinno ulec zmianie. Trudno stwierdzić z jakiego powodu. Niemniej jednak jeden z ważniejszych celów rosyjskiej polityki może stać się faktem pod koniec bieżącego roku, kiedy odbędzie się spotkanie ministerialne WTO.

Jednym z państw, które najmocniej sprzeciwiały się wstąpieniu Rosji do Światowej Organizacji Handlu jest Gruzja. Ostatnia tura rozmów zakończyła się fiaskiem, choć negocjacje nie zostały przerwane. W mediacje pomiędzy Moskwą a Tbilisi zaangażowana jest Szwajcaria. Gruzini zarzucają Kremlowi niewypełnienie umów handlowych z roku 2004, co związane jest z brakiem legalnych punktów kontrolnych na uznawanej międzynarodowo granicy gruzińsko-rosyjskiej (kwestia suwerenności Tbilisi nad Abchazją i Osetią Południową).

Źródło: pik.tv

(BC)

Za: Portal Arkana (30-07-2011) | http://www.portal.arcana.pl/Swiatowa-organizacja-handlu-rosja-osiagnie-cel,1454.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom

Skip to content