Meksykański hierarcha przypomina o przyzwoitym ubraniu podczas Mszy św.

Aktualizacja: 2011-07-28 5:37 pm

Arcybiskup Leonu w Meksyku wezwał katolików, by do kościoła przychodzili przyzwoicie ubrani. – Jeśli masz szacunek dla tego miejsca (kościoła), to ubieraj się odpowiednio – mówił arcybiskup Jose Guadalupe Martin Rabago tuż po Mszy św., odprawionej 24 lipca br.

W odpowiedzi na wezwanie hierarchy w wielu świątyniach pojawiły się plakaty, wzywające do skromnego ubioru. Na plakatach można przeczytać, że kobiety nie powinny przychodzić do kościoła ubrane w minispódniczki, koszulki bez rękawów, lub bluzki odkrywające niektóre części ciała.

Gazeta „Correo” stwierdza, że arcybiskup powiedział, iż „kobiety powinny wiedzieć co mają nosić i kiedy”.

Meksykański hierarcha podkreślił, że również mężczyźni powinni pamiętać o godnym stroju. Nie powinni przychodzić do kościoła w szortach czy w klapkach.

Arcybiskup Rabago skrytykował nadmierne zainteresowanie mediów jego uwagami. Przypomniał, że jest np. wiele wspólnot ewangelickich, które wymagają od swoich wiernych przychodzenia na nabożeństwa w garniturze i w krawacie. Kościół katolicki wymaga jedynie zachowania zwykłej przyzwoitości w domu Bożym.

Źródło: CNA, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41335 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]