Nowa „tradycja” świąteczna: rabini odwiedzają szkoły katolickie, księża – żydowskie

W stanie Pennsylvania utrwala się nowy zwyczaj „dialogu międzyreligijnego”: oto katoliccy księża odwiedzają żydowskie szkoły, a rabini – katolickie, celem „przekazywania uczniom różnic i podobieństw obu religii”. Uczniowie ci, jak stwierdza pismo Pittsburgh-Tribune Review, „dzielą się świątecznymi tradycjami, jak na przykład katoliccy uczniowie biorą udział w sederowych posiłkach święta Paschy”. Pismo nie podaje czy żydowscy uczniowie przychodzą śpiewać kolędy i adorować Chrystusa w żłóbku, bo jest rzeczą oczywistą, że coś takiego nie mogłoby nastąpić. Takie rzeczy są po prostu niedopuszczalne dla Żydów, gdyż przyjęcie Chrystusa automatycznie czyni ich chrześcijanami, oczyszcza ich, przestają być żydami. Tak więc każdy krok w tym kierunku jest bardzo intensywnie blokowany.

Nie rozumieją tego niestety dzisiejsi katolicy, wychowani w posoborowym klimacie spotkań w Asyżu i wizyt w synagogach. W pułapkę „dialogów religijnych” polegających na judaizacji katolików, wpadł również Don Teti, zastępca kuratora szkół katolickich w Diecezji Pittsburgh, który mówi, że: „Ponieważ mamy wspólną historię z judaizmem, była taka myśl, abyśmy spróbowali wspólnie ją czcić”. W kolejną pułapkę zastawioną przez środowiska żydowskie i zjudaizowaną część kleru katolickiego, wpadła dyrektorka szkoły św. Bartłomieja w Penn Hills, która wprowadziła „lekcje o Holokauście na zajęciach literatury”. Nie wiadomo czy przerabiane są dzieła Mishy Defonseca, Benjamina Wilkomirskiego, Elie Wiesela czy Jerzego Kosińskiego – czyli bajkopisarzy, megalomanów bądź ordynarnych oszustów.

„Chodzi głównie o tolerancję” – mówi pani dyrektorka i nauczycielka Linda Pricer – „Nauczanie studentów wspinania się pod górę celem dokonania zmiany tego świata, musi zacząć się teraz. A czy nie znajdziemy lepszego czasu, niż teraz, podczas świąt?”

Właśnie, czy nie znajdziemy lepszego czasu na zamanifestowanie w Kogo wierzymy, Kto jest Królem Świata, przez Kogo przyszło zbawienie, cz też przypomnienie kto dokonał ukrzyżowania Chrystusa? Aj, przecież to takie nietolerancyjne.Skip to content