USA: zamordowano katolickiego księdza

Aktualizacja: 2011-07-13 9:27 pm

W Stanach Zjednoczonych zamordowano dominikanina. 70-letni ks. Edward E. Everitt OP, został zastrzelony w domku letniskowym, w miejscowości Waveland, w stanie Misisssippi. Ciało duchownego znalazła pokojówka 11 lipca rano. Zabójcę księdza ujęła już policja. Zbrodni dokonano najprawdopodobniej na tle rabunkowym. Przestępca po zabiciu o. Everitta ukradł jego samochód, a następnie udał się nim wraz z żoną i dziećmi do parku rozrywki Disneya na Florydzie. Tam też policja go znalazła i aresztowała. Dominikanin był w Luizjanie proboszczem dwóch parafii św. Ducha w Hammond oraz NMP z Pompei w pobliżu Tickfaw. Sprawował opiekę nad 50 tys. wiernych. Święcenia kapłańskie przyjął w 1968 r.

ir/rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40660 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]