Chiny: sakra biskupia wbrew woli Papieża

Aktualizacja: 2011-06-29 9:13 pm

W Chinach wyświęcono dziś kolejnego biskupa bez mandatu papieskiego. Wbrew woli Benedykta XVI sakry udzieliło 7 biskupów uznawanych przez Stolicę Apostolską. Jest to pierwszy taki przypadek po serii watykańskich interwencji, w których zachęcano chińskich biskupów do większego oporu względem interwencji reżimu w wewnętrzne sprawy Kościoła, nawet za cenę niezbędnych ofiar. Nowy biskup Paul Lei Shiyin jest komunistycznym aparatczykiem, wiceprzewodniczącym stowarzyszenia tak zwanych katolików patriotycznych. Jego kandydaturę na ordynariusza diecezji Leshan wysunięto w marcu. Nie uzyskał on jednak aprobaty Papieża.

kb/ rv, asianews

Za: Radio Watykańskie (29/06/2011) -- [Org. tytuł: « Chiny: sakra biskupia wbrew woli Papieża»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]