Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. McCarrick prostuje swoją wypowiedź

Emerytowany Arcybiskup Waszyngtonu, kardynał Theodore E. McCarrick ogłosił na stronie internetowej Diecezji sprostowanie do swojej wypowiedzi, która padła podczas wywiadu z dziennikarzem Wolf Blitzer ze stacji CNN w dniu 7 czerwca br.
„Obawiam się, że się przejęzyczyłem” – stwierdza kard. McCarrick, i dalej wyjaśnia, że chodzilo mu o to, że aby poprawka do Konstytucji w tej postaci jaka została napisana i przedstawiona, miała realną możliwość uchwalenia, godzi się on nawet z jej brakami.
Przedstawiona poprawka definiująca małżeństwo jako związek pomiędzy mężczyzną i kobietą zostawia otwartą furtkę do dalszej interpretacji i tym samym umożliwia zalegalizowanie tzw. związków pomiędzy parterami tej samej płci w przyszłości.

„Przepraszam za to całe nieporozumienie wywołane moimi słowami, gdyż nie wypowiedziałem się wystarczająco jasno” – oświadczył kard. McCarrick.

 

Zob. również:

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745