Mediolan: Geje napadli na kościół

Aktualizacja: 2011-06-17 10:16 am

Homoseksualiści przerwali mszę w kościele św. Józefa w Mediolanie. „Precz z klechami”, „Zamknijcie kościoły”, „Ojcze Albercie, idź się leczyć” – skandowali.

Odprawiający Mszę pijar miał wcześniej twierdzić, że homoseksualizm jest uleczalną chorobą. To właśnie było powodem ataku intruzów.

Zakłócanie uroczystości religijnych jest we Włoszech karalne. Mimo to, mediolańska prokuratura nie zdecydowała się na rozpoczęcie dochodzenia, choć do incydentu doszło 5 czerwca. Ta sama prokuratura 2 lata temu wszczęła natomiast śledztwo przeciw deputowanej do Parlamentu Europejskiego Daniele Santanche za zakłócenie islamskiego nabożeństwa. Gdy muzułmanie wynajęli mediolański teatr na potrzeby nabożeństwa kończącego ramadan, Santanche protestowała przed budynkiem przeciw zmuszaniu islamskich kobiet do noszenia burek. Została poturbowana i obrzucona wyzwiskami, ale i to nie spowodowało reakcji prokuratury.

jd, rp.p

Za: info.wiara -- [Org. tytuł: « Geje napadli na kościół»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39459 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]