Kardynał McCarrick: nie jestem przeciwny związkom homoseksualnym

Aktualizacja: 2006-06-7 12:00 am

Waszyngtoński arcybiskup, kardynał Theodore McCarrick we wczorajszym (środa, 7 czerwca) wywiadzie dla stacji CNN powiedział, że nie jest przeciwny związkom homoseksualnym.

Kardynał wypowiadając się w sprawie odrzucenia przez Senat poprawki do Konstytucji definiującej małżeństwo i tym samym mającej zabraniać małżeńskich związków homoseksualnych, zaznaczył że nie jest przeciwny związkom, jakkolwiek jest przeciwny określaniem ich jako małżeństwa. Kardynał dodał też, że rząd powienien (poprzez odpowiednie działania i ustawy) zadbać o zabezpieczenie praw parom tej samej płci, gdy np. potrzebna jest opieka lekarska. Powiedział, że ustanowienie cywilnych związków mogłoby zabezpieczyć te prawa.

KOMENTARZ BIBUŁY: “Związki – tak, małżeństwo – nie” – mówi kardynał McCarrick. A w praktyce jaka to różnica – poza nazwą – można zapytać?

Zob. również:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=394 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]