Ponad połowa młodych Ukraińców gotowa emigrować

Aktualizacja: 2011-06-13 9:46 am

Połowa młodych Ukraińców gotowa jest wyemigrować ze swojego kraju. Z badań socjologicznych kijowskiego Centrum Sofija wynika, że im starszy obywatel, tym mniejsza chęć wyjazdu z Ukrainy.

Ogółem 1/3 Ukraińców nie ma nic przeciwko opuszczeniu własnego kraju. 55 procent na pewno tego nie zrobi, a 10 procent się waha. Najwięcej chętnych, 50,4% jest wśród najmłodszej grupy 18 – 29 lat.

Z samego tylko obwodu tarnopolskiego na zachodniej Ukrainie, pracuje za granicą 55 tysięcy osób, czyli niemal co 10 zdolny do pracy obywatel. 10 lat temu ta liczba była dwukrotnie niższa. Obecnie pieniądze przesyłane przez emigrantów są niemal równe rocznemu budżetowi obwodu tarnopolskiego.

Niedawno krymscy uczeni opublikowali swoje badania dotyczące gotowości młodzieży do wyjazdu z półwyspu. Wbrew rozpowszechnionej opinii o prorosyjskości mieszkańców Krymu, najchętniej młodzi ludzie osiedliliby się w zachodniej Europie. Tych, którzy chcieliby mieszkać w Rosji jest niemal 3 razy mniej – 15 procent osób, które w ogóle zdecydowałyby się na wyjazd. Tyle samo przeprowadziłoby się w inne regiony Ukrainy.

IAR/Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39336 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]