Ciepłe posady Gerharda Schrödera

Aktualizacja: 2011-06-1 1:08 pm

Były kanclerz Republiki Federalnej Niemiec coraz bardziej jest doceniany przez swoich rosyjskich mocodawców.

Dawny szef niemieckiego rządu i przewodniczący SPD (Socjaldemokratycznej Partii Niemiec) będzie się starał o stanowisko w Radzie Dyrektorów największego potentata gazu na świecie – Gazpromu. Po zwolnieniu się miejsca w Radzie, Schröder ma szansę znaleźć się we władzach spółki dzięki swojej pracy nad projektem Nord Stream. Przypomnijmy, że na 10 dni przed wyborami do Bundestagu w 2005 roku do Berlina przyjechał Władimir Putin i wraz z kanclerzem Niemiec wyraził poparcie dla budowania bałtyckiego odcinka gazociągu. Wkrótce potem niemiecki polityk dostał propozycję przewodniczenia Komitetowi Akcjonariuszy spółki Gazprom.

Niedawno, 20 maja, Schröder był moderatorem na rosyjskiej konferencji w Sankt Petersburgu, poświęconej „Prawu, jako innowacyjnemu narzędziu do bezpiecznego rozwoju światowego pokoju”, na którym główną rolę pełnił prezydent Dmitrij Miedwiediew. Jeszcze w 2006 roku Minister Spraw Zagranicznych Radek Sikorski twierdził, że projekt Nord Stream jest nowym paktem Ribbentrop-Mołotow. Jaki byłby jego dzisiejszy komentarz, gdy pierwsza nitka gazociągu leży już na dnie Bałtyku, a rosyjscy partnerzy troskliwie dbają o swojego niemieckiego pomocnika?

Źródła: regnum.ru, regnum.ru

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38802 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]