Władze miasta Moskwy wolą zapłacić grzywnę niż zezwolić na “gejowską paradę”

Aktualizacja: 2011-05-26 1:14 pm

Władze miasta Moskwy nie zamierzają dostosować się do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i nie zezwolą na zorganizowanie w tym roku parady pederastów. Zdaniem przedstawicieli miasta, parada może wyrządzić poważne “szkody moralne” młodym ludziom.

Władze miasta ogłosiły, że otrzymują bardzo dużo listów od mieszkańców, nie chcących parady. Mieszkańcy niepokoją się, że impreza – podczas której dochodzi do obscenicznych aktów – będzie miała bardzo zły wpływ na dzieci i młodzież, którzy chcąc czy nie, staną się mimowolnymi świadkami tego wydarzenia.

Portal LifeSiteNews.com zwraca uwagę, że w paradach homoseksualnych – które co roku organizowane są w różnych miastach na świecie (w tym także w Polsce) – często biorą udział dewianci, pozostający pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Pederaści i lesbijki, a także transwestyci obnażają się i niekiedy dopuszczają obscenicznych aktów. Zdarza się, że niektórzy publicznie odbywają akty seksualne. Mimo tak skandalicznego zachowania, zwykle siły porządkowe nie reagują na nie podczas parady.

Władze miasta w Moskwie wydały w 2006 r. zakaz organizowania w stolicy „gay pride”, który wciąż obowiązuje. Zamierzają go nadal utrzymać, mimo groźby grzywny, przewidzianej w orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Do tej pory, władze musiały zapłacić 41 tys. dol., z powodu wcześniejszych zakazów.

Decyzja władz Moskwy odzwierciedla stanowisko większości Rosjan. Według ostatnich badań, 84 procent mieszkańców Rosji uważa, że sodomia jest niemoralna. Liczne badania potwierdziły, że osoby homoseksualne często cierpią na zaburzenia osobowości, depresję, a z powodu rozwiązłości narażają się na poważne schorzenia np. AIDS i choroby przenoszone drogą płciową, raka odbytu itp.

Prawosławny patriarcha Moskwy uznał zachowania homoseksualne za „błędne odchylenia od danej przez Boga natury ludzkiej”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38487 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]