„Polskie obozy śmierci” w rosyjskiej TV

Rosyjska telewizja wyemitowała materiał o „polskich, koncentracyjnych obozach śmierci”. Główny wieczorny program informacyjny państwowego Kanału Pierwszego oskarża nasz kraj o celową likwidację jeńców czerwonoarmistów, po wojnie w 1920 roku.

Polacy mordowali, mają nieczyste sumienie, a wciąż mówią jedynie o rosyjskiej propagandzie – taki jest wydźwięk reportażu. Jeńców głodzono, co było „zakamuflowaną” likwidacją – wynika z programu.

„Nieludzkie warunki przetrzymywania ludzi w obozach koncentracyjnych potwierdzają również polskie oficjalne dokumenty ” – można było usłyszeć w materiale. Padło tam również stwierdzenie, że „na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Tucholi nazywanego jeszcze w latach 20-stych obozem śmierci, pochowano około 2 tysięcy osób. Według innych danych, znacznie więcej”. W reportażu mowa była też o torturach stosowanych w polskich obozach koncentracyjnych.

Polscy komentatorzy twierdzą, że program, to z jednej strony echo prowokacji z rosyjską tablicą w Strzałkowie oraz sygnał, że Rosja zaczyna grać anty-Katyniem.

Emisja materiału była zaplanowana zanim wybuchł skandal z tablicą.

Autor: msies, kan;

Za: tvp.info | http://tvp.info/informacje/swiat/polskie-obozy-smierci-w-rosyjskiej-tv/4561058 | „Polskie obozy śmierci” w rosyjskiej tv

Skip to content