„Polskie obozy śmierci” w rosyjskiej TV

Aktualizacja: 2011-05-25 10:00 am

Rosyjska telewizja wyemitowała materiał o „polskich, koncentracyjnych obozach śmierci”. Główny wieczorny program informacyjny państwowego Kanału Pierwszego oskarża nasz kraj o celową likwidację jeńców czerwonoarmistów, po wojnie w 1920 roku.

Polacy mordowali, mają nieczyste sumienie, a wciąż mówią jedynie o rosyjskiej propagandzie – taki jest wydźwięk reportażu. Jeńców głodzono, co było „zakamuflowaną” likwidacją – wynika z programu.

„Nieludzkie warunki przetrzymywania ludzi w obozach koncentracyjnych potwierdzają również polskie oficjalne dokumenty ” – można było usłyszeć w materiale. Padło tam również stwierdzenie, że „na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Tucholi nazywanego jeszcze w latach 20-stych obozem śmierci, pochowano około 2 tysięcy osób. Według innych danych, znacznie więcej”. W reportażu mowa była też o torturach stosowanych w polskich obozach koncentracyjnych.

Polscy komentatorzy twierdzą, że program, to z jednej strony echo prowokacji z rosyjską tablicą w Strzałkowie oraz sygnał, że Rosja zaczyna grać anty-Katyniem.

Emisja materiału była zaplanowana zanim wybuchł skandal z tablicą.

Autor: msies, kan;

Za: tvp.info -- [Org. tytuł: « „Polskie obozy śmierci” w rosyjskiej tv»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38397 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]