Rosja: na czele młodzieżówki promującej postawy promilitarne stał pedofil

Zgodnie z materiałami zdobytymi w wyniku śledztwa przez Główny Departament Śledczy w Komisji Śledczej Federacji Rosyjskiej Wasyl Midcew, szef działającej w Moskwie organizacji „Młode Orlęta Floty”, został oskarżony o czyny pedofilskie.

Rosyjscy śledczy twierdzą, że w latach 2007-2010 Midcew molestował seksualnie dzieci, które należały do jego organizacji. Obecnie mówi się o ponad dwudziestu chłopcach wykorzystanych przez szefa „Młodych Orląt Floty”. Midcew został aresztowany.

Młodzieżówka, nosząca oficjalnie nazwę „klubu”, działała od 1998 r. Przyjmowano do niej chłopców w wieku od 11 do 15 lat. Midcew organizował dla nich rodzaj szkolenia, polegający np. na praktykach morskich na okrętach należących do Floty Północnej.  Dbał także o wychowanie ich w duchu promilitarnym. Tego rodzaju organizacje spełniają w Rosji istotną rolę, przysposabiając młodych ludzi do oddanej służby w armii rosyjskiej.

Interesujące, że oskarżony był mocno zaangażowany w promocję komunizmu w armii ZSRS. Midcew jest bowiem byłym marynarzem-politrukiem, który za czasów Związku Sowieckiego pracował we Flocie Pacyfiku.

Źródło: lenta.ru

Za: Portal Arkana (24-05-2011) | http://www.portal.arcana.pl/Rosja-na-czele-mlodziezowki-promujacej-postawy-promilitarne-stal-pedofil,1238.html | Rosja: na czele młodzieżówki promujÄ…cej postawy promilitarne stałâ€¦ pedofil

Skip to content