Rosja: na czele młodzieżówki promującej postawy promilitarne stał pedofil

Aktualizacja: 2011-05-24 2:03 pm

Zgodnie z materiałami zdobytymi w wyniku śledztwa przez Główny Departament Śledczy w Komisji Śledczej Federacji Rosyjskiej Wasyl Midcew, szef działającej w Moskwie organizacji „Młode Orlęta Floty”, został oskarżony o czyny pedofilskie.

Rosyjscy śledczy twierdzą, że w latach 2007-2010 Midcew molestował seksualnie dzieci, które należały do jego organizacji. Obecnie mówi się o ponad dwudziestu chłopcach wykorzystanych przez szefa „Młodych Orląt Floty”. Midcew został aresztowany.

Młodzieżówka, nosząca oficjalnie nazwę „klubu”, działała od 1998 r. Przyjmowano do niej chłopców w wieku od 11 do 15 lat. Midcew organizował dla nich rodzaj szkolenia, polegający np. na praktykach morskich na okrętach należących do Floty Północnej.  Dbał także o wychowanie ich w duchu promilitarnym. Tego rodzaju organizacje spełniają w Rosji istotną rolę, przysposabiając młodych ludzi do oddanej służby w armii rosyjskiej.

Interesujące, że oskarżony był mocno zaangażowany w promocję komunizmu w armii ZSRS. Midcew jest bowiem byłym marynarzem-politrukiem, który za czasów Związku Sowieckiego pracował we Flocie Pacyfiku.

Źródło: lenta.ru

Za: Portal Arkana (24-05-2011) -- [Org. tytuł: « Rosja: na czele młodzieżówki promujÄ…cej postawy promilitarne stałâ€¦ pedofil»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38373 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]