Podpalony kapłan ma liczne obrażenia twarzy

Aktualizacja: 2011-05-23 12:40 pm

Katolicki kapłan, który został podpalony podczas odprawiania Mszy św. w litewskim mieście Jonava, ma liczne obrażenia twarzy, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenie doszło kilka dni temu podczas sprawowania porannej liturgii w miejscowym kościele.

W pewnym momencie do ołtarza zbliżył się mężczyzna. Oblał duchownego łatwopalną cieczą i podpalił. Dzięki szybkiej interwencji parafian, ogień udało się szybko ugasić.

Ofiara to 46-letni ks. Remigijus Kuprys. Kapłan opuścił już szpital, a niektóre gazety litewskie opublikowały zdjęcia jego twarzy, całej w bandażach, jedynie z otworami na oczy i usta.

Jak dotąd nie znane są motywy tego czynu. Napastnik może być niezrównoważony psychiczne. Znane były bowiem wcześniejsze przypadki, kiedy mężczyzna ten próbował zakłócać Msze św.

KAI / ad

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38297 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]