Zbezczeszczono pomnik katyński w Sztokholmie

Aktualizacja: 2011-05-23 7:32 am

Pomnik, upamiętniający polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, stojący w stolicy Szwecji został zbezczeszczony – informuje biuro Kongresu Polaków w Szwecji.

Na monumencie nieznany sprawca napisał w języku polskim i angielskim obraźliwe słowa. Kongres Polaków w Szwecji złożył doniesienie na policji o popełnieniu przestępstwa.

Zbudowany w 1975 roku pomnik znajduje się obecnie w centrum Sztokholmu, przy kościele św. Jana. Do 2001 roku stał w okolicach ośrodka Polskich Organizacji Niepodległościowych.

Na tablicy pomnika znajduje się napis w języku polskim i szwedzkim, który głosi: “Na wieczną pamięć i chwałę 25000 polskich oficerów bestialsko zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje w latach 1940-1941 przez władze Rosji Sowieckiej”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie polskakongressen.org
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38257 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]