Mecenas Rafał Rogalski zagrożony?

Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, powiedział, że nie zamierza jechać do Rosji w związku ze sprawą katastrofy. – Obawiam się o swoje życie i zdrowie – przyznał mecenas.

Rogalski był pytany w RMF FM, czy on albo jego wysłannicy będą chcieli lecieć do Rosji razem z polskimi specjalistami, którzy będą badać wrak i czarne skrzynki Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. – To jest kwestia do zastanowienia. Dlaczego? Dlatego, że polska prokuratura skierowała wniosek w drodze pomocy prawnej, tak więc jest to wniosek polskiej prokuratury, ale czynność jest wykonywana przez rosyjską prokuraturę. To jest kwestia interpretacji, czy polski adwokat mimo tego, że to polska prokuratura skierowała wniosek w drodze pomocy prawnej o wykonanie takiej, a nie innej czynności będzie miał prawo do uczestniczenia, czy też strona rosyjska zakwestionuje z tej racji, że polscy adwokaci nie mają uprawnienia do działania na terenie Federacji Rosyjskiej – tłumaczy Rogalski.

Zaznacza jednak, że on sam nie chciałby jechać do Moskwy. – Powiem otwarcie, że ja się obawiam, ja raczej się tam nie wybieram z bardzo wielu względów – tłumaczy mecenas. Dopytywany, czy się czegoś obawia, przyznał, że tak. – Obawiam się o swoje życie i zdrowie – mówi Rogalski. Zaznacza, że może grozić mu niebezpieczeństwo w Rosji. – Nie mam na to żadnych dowodów, jednakowoż z ostrożności raczej się tam nie wybieram. Nawet gdybym miał taką możliwość – zaznacza adwokat.

żar/Rmf24.pl

Za: Fronda.pl | http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/mecenas_rafal_rogalski_zagrozony__13349/

Skip to content