ABW wykorzystywana do ścigania przeciwników Tuska i Komorowskiego

Politycy PiS są oburzeni porannym przeszukaniem, jakiego funkcjonariusze ABW dokonali w mieszkaniu autora serwisu internetowego Antykomor.pl. Chcą, aby osoby odpowiedzialne za tę akcję poniosły konsekwencje.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie europosłowie PiS Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski poinformowali, że funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania właściciela strony krytycznej wobec prezydenta o godz. 6 rano.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

źródło: PAP

 


 

Tym razem to nie byli mleczarze

Gdy ktoś puka do Ciebie o 6 rano, to niekoniecznie musi to być mleczarz – tego rodzaju złote myśli wypowiadał za rządów PiS Adam Michnik. I rzeczywiście, choć z pewnym przesunięciem czasowym, tak się zaczęło dziać. Teraz o 6 rano do mieszkań krytyków Bronisława Komorowskiego puka ABW.

Tak stało się z właścicielem strony AntyKomor.pl. O 6 rano we wtorek wkroczyli do jego mieszkania funkcjonariusze ABW. Przeszukali je i zarekwirowali m.in. laptopa. Sprawdzili też piwnicę. 25-latkowi oznajmiono, że działania te mają związek z obrazą prezydenta. Przestraszony interwencją ABW, właściciel strony AntyKomor.pl, zdecydował się ją zamknąć.

ABW tłumaczy, że działała na polecenie prokuratury w Tomaszowie Mazowieckim, która prowadzi śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta RP. Funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu studenta by zebrać materiał dowodowy.

TPT/AntyKomor.pl/Kontakt24.pl

Za: Fronda.pl

 


 

Za: PiS.org (20.05.2011) | http://www.pis.org.pl/article.php?id=18805

Skip to content