Aktualizacja strony została wstrzymana

Jezuicka uczelnia zaprasza na wykład zakonnicę-bluźnierczynię. Protest organizacji TFP

Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) wszczęło protest przeciwko zaproszeniu na wykład dysydenckiej zakonnicy s. Jeannine Gramick, która publicznie bluźniła przeciwko Panu Jezusowi i św. Janowi, uznanym przez nią za homoseksualistów. Wykład ma się odbyć 29 października br. na Katolickim Uniwersytecie Fairfield [w stanie Connecticut].

Siostra Gramick ma mówić o celibacie i posłudze duszpasterskiej w kontekście „różnorodności seksualnej”. Jej odczyt nosi tytuł: „W trosce o dusze: różnorodność seksualna, celibat i kapłaństwo”.

Zakonnica jest  współzałożycielką grupy dysydenckiej New Ways Ministry, potępionej przez Kongregację Nauki Wiary za angażowanie się w posługę duszpasterską wśród homoseksualistów.  Zasłynęła także z tego, że mówiła, iż Pana Jezusa i Świętego Jana łączyła przyjaźń homoseksualna, i z tego powodu to „dla gejów i lesbijek nadzieja na błogosławieństwo dla ich związków…”

Takie stwierdzenie to jawne bluźnierstwo przeciwko Panu Jezusowi. 

Członkowie TFP są oburzeni faktem, że siostra Gramick, której zakazano prowadzenia posługi wśród osób homoseksualnych, została zaproszona do wygłoszenia wykładu dla katolickich studentów na katolickim uniwersytecie.

Amerykańskie Stowarzyszenie zauważa, że tego typu działania zmierzają do obalenia katolickiej nauki moralnej przez grupę dysydentów – „katolickich” działaczy i studentów – którzy planują zebrać się tej jesieni na serię wykładów, poświęconych promocji homoseksualizmu wśród katolickiej młodzieży.  

Członkowie TFP podkreślają, że jeśli nikt się im nie sprzeciwi, wówczas seria wykładów pt. „Więcej niż monolog: Seksualna różnorodność a Kościół katolicki”, przyczyni się do zgorszenia wielu młodych ludzi.

TFP apeluje o wysyłanie protestów, modlitwę i akty wynagradzające Panu Jezusowi za bluźnierstwa.


Źródło: TFP.org, AS

Za: PiotrSkarga.pl (2011-05-17) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7203,2,0,1,I,informacje.html | Protest TFP przeciw zaproszeniu na wykład zakonnicy-bluźnierczyni

Skip to content