Rosyjski samolot szpiegowski nad Polską

Pod takim właśnie tytułem ujrzałem artykuł na jednym z polskich portali. Nowinka to żadna, Rosjanie szpiegują wszędzie, zawsze i każdego, głównie swoich, by utrzymać porządek w swoich granicach, jak na autorytarne państwo przystało.

Oczywiście oprócz szpiegowania swoich, szpiegują też podlegające im terytoria w ramach kondominium, czyli m. in. Polskę. I oto nad Polską 20 maja pojawi się rosyjski samolot szpiegowski, który w ramach międzynarodowego traktatu „Otwarte przestworza” polata nad Polską, będzie obserwować instalacje wojskowe i je fotografować.

Niby Rosjanie traktują takie loty poważnie, ale niepoważnie jest tak myśleć. Kraj, który ma w Polsce swoich ludzi poinstalowanych na prawie na każdym szczeblu władzy i wie o naszym kraju więcej niż my sami, organizuje takie loty tylko po to by pokazać czarnej masie, że szpieguje ją tylko w ramach jakiegoś tam międzynarodowego traktatu. Tak naprawdę takie „otwarte przestworza” to Rosjanie mają codziennie.

Ale o tym już swego czasu pisałem w tekście „Rosyjscy szpiedzy w prawie każdym polskim urzędzie”. Dzisiaj raczej chciałem zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół. Otóż w ramach tego traktatu nie tylko oni mogą nas szpiegować, my ich także, bo obowiązuje zasada wzajemności. Z tym, że… nie mamy odpowiedniego samolotu, by takie loty odbywać.

Cóż, podpisać traktat i nie móc go realizować, to jest dopiero parodia, możliwa tylko w tak słabym państwie jak Polska. Dotychczas taki samolot pożyczaliśmy od Ukrainy, ale wiadomo jak to z pożyczanymi rzeczami jest. Raz pożyczą, drugi raz nie. Naprawdę nie można kupić własnego? Ciągle musimy być tymi europejskimi dziadami, które jak nie pożyczą, to nie będą mieć, a jak już mają jakieś samoloty, to jedynie te same spadające z nieba?

Cóż, póki co chyba nie ma co liczyć na zakup takiego szpiegowskiego samolotu,  jako że mamy kiepskiego ministra w rządzie kiepskiego premiera, którym Rosja nie pozwoli raczej kupić samolotu, mogącego szpiegować ich terytorium. Bo może i przestworza są otwarte, ale dla silnych i bogatych. A gdy oni będą obserwować nasze instalacje wojskowe, to my najwyżej będziemy mogli obserwować, jak się z nas śmieją i to prosto w twarz.

Piotr Cybulski

Za: Piotr Cybulski blog | http://piotrcybulski.eu/rosyjski-samolot-szpiegowski-nad-polska/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+PiotrCybulski+%28Piotr+Cybulski+%7C+Moim+zdaniem%29

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content